Psychoterapia – co to jest?

Czy kiedyś miałeś poczucie przytłoczenia i myślałeś, że nie poradzisz sobie z codziennością? Jeśli tak to nie jesteś jedyny. Według Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego nawet 8 milionów Polaków doświadcza depresji, lęków i innych zaburzeń psychicznych. Inni potrzebują pomocy, aby poradzić sobie z poważną chorobą, zaburzeniami odżywiania lub nikotynizmem. Są też osoby, które zmagają się z problemami w związkach, utratą pracy, śmiercią najbliższej osoby, stresem czy nadużywaniem narkotyków. Wszystkie te problemy są często szkodliwe dla człowieka.
 

Psychoterapia – co to jest?

Psycholog powinien wspomóc w rozprawieniu się z problemami. Przez psychoterapię przechodzą osoby w każdym wieku, aby żyć bardziej produktywnie, komfortowo i w pełni szczęścia. W czasie terapii psycholog stosuje naukowo zatwierdzone procedury, by pomóc pacjentom rozwinąć w sobie dobre przyzwyczajenia. Istnieje kilka podejść do psychoterapii, wraz z — poznawczo-behawioralną, interpersonalną i innymi — które pomogą każdemu z osobna przepracować jego własne problemy.  Proces ten oparty jest na kooperacji i rozmowie. Pacjent ma zapewnione środowisko wsparcia ze świadomością, że psychoterapeuta podchodzi do niego neutralnie i nie będzie go w żaden sposób krytykował.  

Wraz z psychologiem będziesz działać po to, żeby odkryć i zmienić wzory postaw, które powstrzymują od osiągnięcia w pełni szczęścia. Psychoterapia i gabinet psychoterapii kielce http://r5w.pl nie tylko stara się rozwiązać dotychczasowe problemy, ale uposaża w nowe umiejętności, aby sprawniej radzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami w przyszłości.

Kiedy rozważyć pójście na psychoterapię?

Z powodu błędnego pojęcia o tym czym jest psychoterapia, wiele osób się na nią nie decyduje. Nawet jeśli znają realia i nie opierają się na mitach, to ludzie zazwyczaj czują się zdenerwowani przed podjęciem walki o dobre samopoczucie. Warto pokonać lęk, ponieważ jeśli jakość funkcjonowania nie jest taki jaki byśmy chcieli — psychoterapia może pomóc. Niektórzy ludzie korzystają z pomocy psychoterapeuty dlatego, że mają depresję, odczuwają lęk lub złość przez dłuższy czas. Inni natomiast mogą odczuwać potrzebę pomocy w chronicznej chorobie, która wpływa na emocje i zdrowie psychiczne. Są też potrzebujący szybkiego rozpoznania swoich problemów na przykład, gdy mierzą się z widmem rozwodu, syndromem pustego gniazda, przytłaczającą pracą, wypaleniem zawodowym itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *